/Files/images/english-many-languages-tree-image.jpg

Рішення про оголошення наступного року роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей, забезпечення інтеграції України до європейського простору та підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку.

Кабінету Міністрів України доручено розробити і затвердити комплекс заходів на 2016 та наступні роки, що будуть спрямовані на активізацію вивчення громадянами англійської мови.

Зокрема, уряд має передбачити організацію на базі вищих навчальних закладів курсів із вивчення англійської студентами, аспірантами, докторантами, педагогічними і науково-педагогічними працівниками, сприяти розширенню навчальних дисциплін англійською мовою, запровадити вивчення англійської мови як другої іноземної у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона не вивчається.

Також мають бути проведені фахові конкурси, олімпіади та інші змагання з англійської серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів.

У рамках року англійської мови буде проведено взаємний обмін учнями, студентами між навчальними закладами України та держав, у яких англійська є основною мовою спілкування.

/Files/images/1415720105_d0a0d0b8d181d183d0bdd0bed0ba3.png

Передбачається активізація участі українських шкіл в навчальній програмі Європейського Союзу "Е-Twinning Plus", розширення мережі літніх мовних таборів, започаткування проекту підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників з англійської мови.

Згідно з указом президента, має бути удосконалено законодавство щодо визначення переліку посад педагогічних, наукових та науково-педагогічних працівників у вищих навчальних закладах і наукових установах, кваліфікаційною вимогою для зайняття яких є володіння англійською мовою, а також запровадження вимоги щодо англомовної компетентності для присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань.

Також поетапно запроваджуватиметься сертифікація вчителів іноземних мов з метою визначення рівня володіння ними відповідною мовою та диференціації оплати праці залежно від фахового рівня володіння мовою.

Планується запровадження освітніх теле- та радіопрограм із вивчення англійської для різних категорій населення, поширення практики демонстрування фільмів англійською із субтитруванням державною мовою, активізація ведення англомовної версії офіційних веб-сайтів органів державної влади тощо.

16 листопада Петро Порошенко підписав указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».

Намір проголосити наступний рік Роком англійської президент озвучив ще у червні. Тоді він відзначив, що рівень володіння українцями англійською мовою низький.

І це дійсно так. В індексі володіння англійською (EF EPI) наша країна посідає ганебне 44 місце серед 63 держав, що дуже слабо. Провідні позиції займають країни Скандинавії, Австрія і сусідня Польща.

Згідно з указом, з наступного року вивчення англійської стане одним з державних пріоритетів. Володіючи англійською, українці отримають доступ до глобального економічного, соціального і наукового простору. Адже саме англійською написані 55% сайтів у світі і англійською видається більше 80% наукових публікацій.

/Files/images/3838139-funny-young-student-girl-before-exam.jpg

Серед запланованих заходів:

· Підвищення інтенсивності вивчення англійської у всіх школах, навіть там (де англійська раніше не вивчалася) і вузах.

· Створення англомовних версій сайтів державних органів і структур.

· Підвищення рівня володіння мовою глобального спілкування серед держслужбовців (скоро при прийомі на державну службу будуть влаштовувати екзамен на знання англійської).

· Всестороння популяризація англійської мови у всіх сферах життя.

Що це Означає для Пересічного Українця?


Якщо ти школяр або студент – полюби англійську! Інакше важко буде здобути якісну вищу освіту і знайти достойну роботу.

Якщо ти працюєш – вивчай англійську. Постійно повторюй раніше здобуті знання і систематично їх збагачуй. Бо скоро з’являться молоді і перспективні фахівці, які можуть потіснити тебе з посади.

Якщо ти шукаєш роботу, присвячуй англійській весь вільний від пошуку роботи час. Чим вищим буде твій рівень володіння англійською, тим вищі твої шанси працевлаштуватися.

Вчіть англійську самостійно, в школі, вузі, на мовних курсах. Головне – володіти нею якомога краще і спілкуватися якомога вільніше.

Кiлькiсть переглядiв: 56

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.