НОРМАТИВНА БАЗА

З метою вшанування світлої пам’яті, громадянської відваги й самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, відповідно до Указу Президента України від 16 березня 2022 року № 143/2022 "Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України" щоденно о 9 годині 00 хвилин учні й учениці, педагогічний колектив ХГ № 42 долучаються до загальнонаціональної хвилини мовчання.

ЗАХОДИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ПЛАНОМ ВИХОВНОЇ РОБОТИ НА 2023/2024 Н.Р.

• 17 вересня - День рятівника
  • 01 жовтня - День захисників і захисниць України
  • 27 жовтня - День української писемності та мови
  • 21 листопада - День Гідності та Свободи
  • 26 листопада - День вшанування пам'яті жертв Голодомору
  • 5 грудень - Міжнародний день волонтерів
  • 6 грудня - День Збройних Сил України
  • 20 січня - День пам'яті захисників Донецького аеропорту
  • 22 січня - День проголошення незалежності Української Народної Республіки та Акту Злуку українських земель
  • 29 січня - День пам'яті Героїв Крут
  • 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
  • 19 лютого - День Державного Герба
  • 20 лютого - День Героїв Небесної Сотні
  • 21 лютого - Міжнародний день рідної мови
  • 06-10 березня - Шевченківський тиждень
  • 17 квітня - День пожежної охорони
  • 18 квітня - День пам’яток історії та культури

Забудеш рідний край - тобі твій корінь всохне
П. тичина

Пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти є патріотичне виховання. Актуальність патріотичного та духовного виховання юного покоління зумовлюється процесом формування в Україні громадянського суспільства, становлення єдиної нації.

Патріотизм сьогодні є нагальною потребою і для людей, і для держави, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток як особистості в державі, так і суспільства в цілому.

Патріотичне та духовне виховання підростаючого покоління забезпечить цілісність народу України, його національне відродження, об'єднання різних етносів і регіонів країни, соціально-економічний і демократичний розвиток України, розбудову та вдосконалення суверенної правової держави, соціално-політичну стабільність у державі та гідне представлення нашої країни у світі.

Який же патріотизм, які якості і риси повинні мати школярі? Серед характерних ознак патріотизму визначаються розуміння і сприйняття української ідеї; сприяння розбудові державної незалежності; засвоєння національних цінностей: української культури, мови, прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам'яті; військово-патріотичне виховання тощо.

/Files/images/2_331_i.jpg