НОРМАТИВНА БАЗА

ЗАХОДИ, ПЕРЕДБАЧЕНІ ПЛАНОМ ВИХОВНОЇ РОБОТИ НА 2023/2024 Н.Р.


Побої і знущання у сім’ї для багатьох є щоденною реальністю, про яку мовчать. Мовляв, усі так живуть, тож треба терпіти. Наразі якщо в сім’ї коїться домашнє насильство над неповнолітніми, дитина вправі сама звернутись до правоохоронних органів. Тепер діти вважаються жертвами насильства й у тому разі, якщо були присутні при сценах насильства, скоєного над іншими членами родини.

Насильство - це не гра Розкажи дорослому, якому довіряєш

/Files/images/dlya_svyat/7787.png 1. Пам’ятай, що насильство над тобою, здійснене батьками, чи іншими особами, однолітками не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.

2. У сім’ї, чи в школі ти маєш право на те, щоб до тебе ставилися з повагою, не ображали.

3. Ніхто, в тому числі і твої батьки, рідні, однолітки не мають права принижувати тебе, поводитися жорстоко стосовно тебе – це карається законом. У Сімейному Кодексі написано: "Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може подати до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне".

4. Знай, коли тебе постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у спілкуванні з тобою лайливі слова – це насильство.

5. Ти маєш право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують твою гідність.

6. Поділися своїми проблемами з людиною, якій довіряєш, шкільним психологом, звернись до поліції або на "гарячу лінію"

7. Ти маєш право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко й однозначно висловлюй осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8. Пам’ятай необхідні правила безпеки: не варто кидатися на допомогу, навіть коли сваряться чи б’ються батьки. Краще якомога швидше покликати на допомогу дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин, або зателефонувати 102.

9. Якщо небезпека загрожує тобі, заздалегідь знайди безпечне місце, де можна перечекати. Але за жодних обставин не йди з незнайомцями, якщо це не виклакані Служби порятунку.

Спеціалізовані сервіси для тих, кто зіштовхнувся з домашнім насиллям
  • Національна "гаряча лінія"

“Гаряча лінія” працює цілодобово. Перше, що запитують консультанти “гарячої лінії” – це чи нема загрози життю і здоров’ю в даний момент. Якщо небезпеки просто зараз немає, але потрібно з кимось порадитися, спеціалісти дадуть консультацію. В телефонному режимі вони допоможуть розробити план дій для конкретного випадку

  • Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги

Одна із послуг для постраждалих від домашнього насильства – це безкоштовна допомога мобільних бригад соціально-психологічної допомоги

  • "ПОЛІНА"

Постраждалі від насильства часто неохоче звертаються до Національної поліції. Рівень довіри до неї досить низький, тому вони швидше подзвонять на “гарячу лінію” або до мобільної бригади. Однак, якраз Національна поліція надає нагальну допомогу у ситуації домашнього насильства. Більше того, діють спеціальні групи, які займаються виключно цим питанням – поліція проти домашнього насильства “Поліна”

Домашнє насильство: як діяти та куди звернутися по допомогу?

  • Притулки та кризові центри

Багато постраждалих від домашнього насильства не звертаються за допомогою, бо розуміють, що від насильства вдома їм нема куди дітися і через це відчувають безвихідь. У них нема родичів чи друзів, де можна побути певний час, покинувши кривдника. Тому в Україні створені притулки або так звані кризові центри для постраждалих від домашнього насилля. Отримати тимчасовий притулок в кризовому центрі можна тільки після дзвінка до мобільної бригади. Потрапити з вулиці туди ніхто не може, бо адреса залишається конфіденційною.

  • Кабінети медичної допомоги

На сході України уже діють десять кабінетів, куди можна прийти і анонімно отримати медичну допомогу. У таких кабінетах є необхідне обладнання, медичні набори. Раніше медики могли ставити некоректні запитання.Зараз у нових кабінетах надається допомога, орієнтована на постраждалих: без зайвих слів і з максимальною чуйністю та уважністю.

Телефони допомоги


Національна поліція України


102


цілодобово


Чат-бот #ДійПротиНасильства
для швидкого, доступного та оперативного реагування на випадки вчинення насильства@police_helpbot (телеграм)

@police_helpbot (вайбер)




Національна дитяча "гаряча лінія"
116 111 (безкоштовно з мобільного)

0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарного та мобільного)

@childhotline_ua (інстаграм)

@CHL116111 (телеграм)




цілодобово


Національна "гаряча лінія" з попередження насильства, торгівлілюдьми та гендерної дискримінації
116 123 (безкоштовно з мобільного)

0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарного та мобільного)

@lastradaukraine (інстаграм)

@CHL116123 (телеграм)



цілодобово
Кол-центр Міністерства соціальної політики України з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей

https://1547.ukc.gov.ua/

1578 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів)



цілодобово



Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги в м. Харкові



+380952825725

+380972825725
щодня з 9:00 до 21:00

Консультації з постраждалими відбуваються за індивідуальним графіком (варто уточнювати час телефоном з працівниками мобільних бригад)
Харківський міський центр соціальних служб "Довіра"
http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=0&id_kategorii=13
Пункт невідкладної медичної допомоги КНП "Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова"
(057) 349-83-32

(057) 715-33-39


пров. Балакірєва, 3А
Кiлькiсть переглядiв: 136